Styrelsen

Styrelsens främsta uppgift är att verka för de boende och medlemmarnas bästa.
Styrelsemedlemmarna tar beslut och agerar beställare, tar fram nya förslag och försöker hitta de bästa leverantörerna och de bästa lösningarna för alla som finns och bor i Flygaren1.
För all felanmälan gällande fastighet och lägenheter se under fliken Kontakt.

(Kontakta styrelsen via den gemensamma mailadressen styrelsen@flygaren1.se för störst möjlighet till svar. Den går då till samtliga styrelsens medlemmar)

Följande personer är valda medlemmar i bostadsrättsföreningens styrelse:

NamnAnsvarsområdeE-postadress
Rikard BlennarOrdföranderikard@flygaren1.se
Diego Ortiz del GaisoVice ordförandediego@flygaren1.se
Dan Klingström, Styrelseledamot dan@flygaren1.se
Bitte Eklund, Styrelseledamot bitte@flygaren1.se
Martin Carlzon, Styrelseledamot martin@flygaren1.se
Ari Malinen, Styrelseledamot ari@flygaren1.se
Göran Nordgren, Styrelseledamot goran@flygaren1.se
Terese Proos, Styrelseledamot terese@flygaren1.se
Måniqua Lövegard, Suppleant moniqua@flygaren1.se